Remonty, naprawa kominów

Ważną czynnością nie tylko pod względem estetyki budynku, ale także bezpieczeństwa jego mieszkańców, jest naprawa kominów. Są to elementy dachowe, które z czasem, pod wpływem zanieczyszczeń, gorącej temperatury oraz czynników atmosferycznych, mogą ulegać destrukcji. W zależności od rodzaju konstrukcji, systemu grzewczego oraz stanu technicznego możliwe są różne rozwiązania naprawcze.

Rodzaje remontów kominów

Działania te można przeprowadzić chociażby za pomocą szlamowania, czyli uszczelnienia jego powierzchni od wewnątrz. Wykorzystywana jest do tego masa uszczelniająca, której właściwości pozwalają na uzyskanie bardzo odpornej na wysokie temperatury powierzchni. Ponadto, wykonanie tych prac jest przeprowadzane w bardzo szybkim czasie.

Innym sposobem może być frezowanie, polegające na usunięciu niepotrzebnych warstw, aby udrożnić przepływ dymu poza układ wentylacyjny. To nie tylko zlikwidowanie powstałych nieszczelności na wewnętrznej powierzchni przewodu, ale także zredukowanie sadzy. Zwiększeniem skuteczności może być również montaż wkładu, który stanowi bardzo skuteczną metodą remontu kominów.

Stosowane preparaty

W trakcie wykonywanych remontów stosujemy środki chemiczne, których zadaniem jest maksymalnie skuteczne przywrócenie pełnej sprawności i naprawa kominów dla naszych klientów z Warszawy oraz okolic. W tym celu wykorzystywane są przez nas chociażby zaprawy zabezpieczające elementy dachu przed negatywnymi skutkami mrozów, a także poprawiające ich szczelność. Ze względu na ciągły wpływ warunków atmosferycznych ważne jest również wykonywanie izolacji, której zadaniem jest zabezpieczenie przed działaniem wilgoci. Wszystkich tych zasad przestrzegamy, realizując dla Państwa zlecenia z zakresu naprawy kominów.