Naprawa rynien

Z biegiem czasu i wraz z wpływem niszczących czynników atmosferycznych konieczna może być naprawa rynien. Najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie szczelności systemu jest wlanie do niego wody i obserwowanie, czy w którymś miejscu ona przecieka.

Możliwości naprawy rynien

W przypadku gdy faktycznie mamy do czynienia z usterką, powinno się możliwie jak najszybciej dokonać naprawy, która pozwoli uniknąć przenikania wilgoci do elewacji i jej stopniowej destrukcji w trakcie opadów deszczu. Najczęstszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wykorzystanie uszczelniaczy, które pozwolą usunąć miejsca przecieków, którymi najczęściej są elementy łączeniowe.

Prace konserwacyjne

W celu przedłużenia żywotności systemy odprowadzania wody deszczowej, wykonywana jest przez nas także konserwacja rynien, która obejmuje przede wszystkim zlikwidowanie gromadzących się w tej przestrzeni zanieczyszczeń. Mogą to być chociażby liście czy piasek, który został przywiany przez wiatr. Brak podjęcia takich działań może skutkować blokadą przepływu wody, dlatego warto decydować się na konserwację rynien regularnie, najlepiej co najmniej raz w roku.

Montaż rynien

Dla naszych klientów wykonujemy również instalację tych elementów, dbając o to, aby system odprowadzania wody był solidny i pozwalał na uniknięcie powstawania zniszczeń na elewacji budynku. W tym celu przestrzegamy podstawowych zasad montażu, przygotowując system w taki sposób, aby stworzyć niezbędne spadki oraz umożliwić wodzie swobodny przepływ na całej długości instalacji. Poza tym, wykorzystujemy również najlepsze elementy z tworzyw sztucznych czy metalu, które mogą poprawnie funkcjonować przez kilkadziesiąt lat.