Czyszczenie, mycie i impregnacja elewacji

Chcąc, by budynek prezentował się jak najlepiej, trzeba zadbać o wygląd jego elewacji. Jeśli nie będzie ona odpowiednio pielęgnowana i konserwowana, z czasem jej stan pogorszy się nie tylko pod względem wizualnym, ale także technicznym. Z tego względu nie można bagatelizować sprawy czyszczenie elewacji, tylko w odpowiednim czasie przystąpić do działania.

Od czego zacząć czyszczenie elewacji?

Dbanie o fasadę budynku powinniśmy zacząć już na etapie budowy. Jeśli wybierzemy odpowiednie materiały, preparaty grzybobójcze oraz pleśnioodporne, będziemy mogli zapewnić jej nienaganny wygląd na dłuższy czas. Wiele także zależy od rodzaju zastosowanej powierzchni, która może odznaczać się większą lub mniejszą odpornością na zabrudzenia. W tej pierwszej grupie wyróżnić można chociażby tynki akrylowe, zaś do drugiej należą chociażby tynki mineralne.

Systematyczne działania

Niestety, jednorazowe czyszczenie elewacji i zabezpieczenie powierzchni nie załatwiają sprawy i nadal musimy pamiętać o kilku czynnościach pielęgnacyjnych. Pierwszą z nich, najbardziej oczywistą, jest mycie ścian zewnętrznych. Chcąc zadbać o estetyczny wygląd powierzchni, należy pozbywać się wszelkich zabrudzeń. W tym przypadku warto skorzystać z usług naszej firmy, która podejmuje się usuwania zanieczyszczeń z powierzchni szklanych, otynkowanych oraz wykonanych z materiałów różnego rodzaju, w tym także cegieł.

Kolejnym krokiem w czyszczeniu elewacji jest systematyczne pozbywanie się glonów oraz pleśni. Ich obecność objawia się poprzez zielony nalot, który jest trudny do wyczyszczenia. Podczas jego usuwania wykorzystujemy specjalistyczne myjki ciśnieniowe oraz preparaty. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć wszelkie osady. Możemy także pozbyć się graffiti, wykorzystując do tego chociażby profesjonalną metodę mechaniczną, którą można również wykorzystać do piaskowania cegły, a także innych materiałów naturalnych.

Zabezpieczenie elewacji

Po dokładnym myciu konieczne jest zabezpieczenie powierzchni przed ponownym zabrudzeniem. W związku z tym należy zastosować odpowiednie środki, które zabezpieczą powierzchnię przed bakteriami, grzybami czy pleśnią. W tym celu można użyć chociażby impregnatów hydrofobizujących, wykorzystujących chociażby silikon.

Niekiedy konieczne jest także usunięcie ubytków czy spoin, które pojawiły się na skutek długotrwałego wpływu zanieczyszczeń, a także prac czyszczących. Aby przywrócić im optymalną estetykę, a także zabezpieczyć przed dalszą destrukcją, konieczne jest ich uzupełnienie, którego podejmuje się nasza firma. Poza tym, wykonujemy również staranne malowanie, aby przywrócić elewacji piękny wygląd.