Czyszczenie, mycie i impregnacja elewacji

OfertaCzyszczenie, mycie i impregnacja elewacji

Chcąc, by budynek prezentował się jak najlepiej, trzeba zadbać o wygląd jego elewacji. Jeśli nie będzie ona odpowiednio pielęgnowana i konserwowana, z czasem jej stan pogorszy się nie tylko pod względem wizualnym, ale także technicznym. Z tego względu nie można bagatelizować sprawy.

Od czego zacząć?

Dbanie o elewację powinniśmy zacząć już na etapie budowy. Jeśli wybierzemy odpowiednie materiały, preparaty grzybobójcze oraz pleśnioodporne, będziemy mogli zapewnić jej nienaganny wygląd na dłuższy czas.

Systematyczne działania

Niestety, jednorazowe zabezpieczenie powierzchni nie załatwia sprawy i nadal musimy pamiętać o kilku czynnościach pielęgnacyjnych. Pierwszą z nich, najbardziej oczywistą, jest mycie ścian zewnętrznych. Chcąc zadbać o estetyczny wygląd powierzchni należy pozbywać się wszelkich zabrudzeń. W tym przypadku warto skorzystać z usług naszej firmy, która podejmuje się usuwania zabrudzeń z powierzchni szklanych, otynkowanych oraz wykonanych z materiałów różnego rodzaju.

Kolejnym krokiem jest systematyczne pozbywanie się glonów oraz pleśni. Ich obecność objawia się poprzez zielony nalot, który jest trudny do wyczyszczenia. Podczas jego usuwania wykorzystujemy specjalistyczne myjki ciśnieniowe oraz preparaty. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć wszelkie osady. Możemy także pozbyć się graffiti.

Po dokładnej impregnacji konieczne jest zabezpieczenie powierzchni przed ponownym zabrudzeniem. W związku z tym należy zastosować odpowiednie środki, które zabezpieczą powierzchnię przed bakteriami, grzybami, czy pleśnią.