Mycie i czyszczenie dachów

Niełatwym zadaniem, szczególnie w przypadku posiadania dachu skośnego, jest mycie i czyszczenie tego elementu domu, które wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia w wykonywania prac. Z drugiej strony są to działania niezbędne – właśnie w tym miejscu powstaje bardzo wiele zanieczyszczeń, a brak regularności może tylko pogorszyć jego stan techniczny. Warto mycie i czyszczenie dachów powierzyć profesjonalnej firmie, którą charakteryzują przedstawione wyżej atuty, a takie kompetencje posiadają właśnie osoby pracujące w naszym przedsiębiorstwie.

Wskazania do mycia i czyszczenia dachów

Czynności te powinno się wykonywać cyklicznie, a szczególnie wtedy, gdy zauważymy na jego powierzchni niepokojące osady, które świadczą o zwiększonej ilości zanieczyszczeń. Wpływają na to chociażby opady atmosferyczne, a te są coraz bardziej szkodliwe, ale także osady z komina, szczególnie, gdy używanym opałem przez nas lub sąsiadów jest węgiel. Duże znaczenie może mieć również lokalizacja budynku, w tym chociażby położenie blisko ruchliwej drogi, przez co w powietrzu pozostaje zwiększona ilość spalin.

Używane środki do czyszczenia połaci dachowej

W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni, można zastosować różne rodzaje preparatów do usunięcia zanieczyszczeń i uzyskania czystej połaci. W tym celu można użyć różnych metod, w tym chociażby piaskowania powierzchni, co jest wykorzystywane przede wszystkim do zanieczyszczeń organicznych, ale także zastosowania w tym celu myjki wysokociśnieniowej. W przypadku silnych zabrudzeń możliwe jest również użycie preparatów chemicznych, niekiedy jednak wystarczy sama woda lub drobinki piasku.

Dodatkowe czynności konserwacyjne

Po wykonaniu kompleksowego mycia i czyszczenia dachów, ważne jest także pełne przywrócenie estetyki powierzchni i dobrego stanu technicznego. W tym celu warto wykonać konserwację, aby uchronić się również przed szybkim powrotem zanieczyszczeń, a pomożemy w tym używając sprawdzonych środków chemicznych. Możemy również wykonać profesjonalne prace dekarskie i blacharskie, jeśli zajdzie potrzeba renowacji i odświeżenia wyglądu połaci.