Hydroizolacja dachu płaskiego

Każdy budynek wymaga odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich przegród, zarówno pionowych, jak i poziomych. Szczególnie rzadko myślimy o tych drugich, gdyż niektórych z nich w ogóle nie widzimy podczas użytkowania obiektu. Hydroizolacja dachu płaskiego nie jest niestety czymś, co można zrobić samemu. Do jej wykonania potrzebne są usługi profesjonalnych firm, posiadających wyspecjalizowany personel i pozwolenia. Niezwykle ważne jest także użycie odpowiednich materiałów, które pozwolą zapewnić trwałą ochronę.

Zabezpieczenie budynku przed opadami

Aby zapewnić użytkownikom budynku komfort i wygodę, dach płaski powinien być odpowiednio zaizolowany, aby do wnętrza nie przedostawały się wody opadowe. Doskonałą metodą w tym celu jest wykorzystanie systemów płynnych membran. Chronią one powierzchnię, sprawiając, że jest ona niezwykle trwała i odporna na różnorodne uszkodzenia. Te doskonałe materiały pozwalają połaci wytrzymać zarówno bardzo niskie, jak i bardzo wysokie temperatury bez uszczerbku na jej kondycji. Ich struktura sprawia także, że wyeliminowane są newralgiczne miejsca, takie jak łączenia i szwy.

Trwała hydroizolacja dachu płaskiego

Płynne membrany stosowane są na całym świecie podczas zabezpieczania dachów płaskich. W ten sposób wykonana hydroizolacja może zachować idealną kondycję nawet przez 25 lat. Materiał ten nie wymaga także zrywania poprzednich powłok, umożliwiając pracę nawet na poniszczonych powierzchniach. Dzięki temu znacznie skraca się czas, jaki wymagany jest by prawidłowo wykonać wszystkie czynności. Wysoka paroprzepuszczalność warstwy sprawia, że budynek może nadal “oddychać” po jej zastosowaniu.

Warto skorzystać z usług profesjonalistów

Nawet płynne membrany nie dają jednak stuprocentowej gwarancji ochrony dachu płaskiego, jeżeli nie są prawidłowo wykonane. Do stworzenia najlepszej hydroizolacji warto zatem skorzystać z naszych usług, aby upewnić się, że warstwa zostanie stworzona w pełni profesjonalnie.

Jeśli potrzebują Państwo wykonać tę lub inną czynność związaną z pracami na wysokości, zapraszamy do kontaktu. Chętnie wykonamy nawet najtrudniejsze realizacje.