Malowanie elewacji

Możliwość dotarcia do każdego elementu powierzchni zewnętrznej budynku i zabezpieczenie jej przed wpływem czynników atmosferycznych to jedno z głównych zadań, które wykonujemy realizując malowanie elewacji. Jest to możliwe poprzez fachowy, alpinistyczny sprzęt i dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym jesteśmy w stanie ochronić budynek przed rozwojem chociażby pleśni. Odpowiednia jakość jest zapewniana przez gwarancję ustalaną na okres od 2 do 5 lat.

Kompleksowe działania

Jest to także jeden z etapów działań prowadzących do przywrócenia optymalnego, estetycznego wyglądu powierzchni po dokonaniu mycia elewacji. Dlatego też wcześniej potrzebne jest usunięcie zanieczyszczeń, w tym także glonów oraz pleśni, oraz wykonanie zabezpieczenia przed możliwością ponownego pojawienia się zabrudzeń. Przed wykonaniem właściwych prac w zakresie malowania elewacji konieczne jest również niekiedy wykonanie działań przygotowawczych, do których należy zastosowanie preparatów gruntujących, naprawienie tynku czy usunięcie starej warstwy farby, która jest już zniszczona.

Wykorzystywane metody

Do wykonania estetycznej powłoki budynku możemy zastosować różne rodzaje farb, które są dostosowywane nie tylko do upodobań klientów, ale także warunków, w tym rodzaju podłoża. Stosujemy podczas malowania elewacji chociażby farby silikonowe, akrylowe, ale także lateksowe, dzięki którym można uzyskać bardzo efektowną, a jednocześnie trwałą powierzchnię.

Inne dostępne możliwości w ramach malowania elewacji

Oprócz zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami czy wpływem warunków atmosferycznych, oferujemy możliwość zastosowania farb, które będą spełniały normy ochrony przeciwogniowej. W ten sposób możliwe jest także zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników budynku. Wszystkie decyzje, związane również z doborem dokładnej kolorystyki, są przez nas szczegółowo uzgadniane z klientem.