Malowanie elewacji

OfertaMalowanie elewacji

Chcąc odświeżyć wygląd swojego domu, można zdecydować się na pomalowanie elewacji. Dzięki temu można sprawić, że budynek będzie prezentował się praktycznie tak, jak w dniu, gdy został ukończony. Jest to doskonały sposób, by zwiększyć jego estetykę oraz zabezpieczyć go przed niszczeniem.

Od czego zaczynamy?

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie otoczenia. Trzeba zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać zniszczone podczas malowania np. drzwi lub okna.

Przygotowania

Przygotowując budynek do malowania dokładnie sprawdzamy stan całej powierzchni. Pierwszym krokiem jest odnalezienie wszelkich pęknięć, uszkodzeń lub zawilgoceń. Mogłyby one wpłynąć na przyczepność powłoki oraz zniszczyć efekty naszej pracy. Na tym etapie usuwane są także wszelkie rysy, czy łuszcząca się farba. Podczas przygotowywania powierzchni usunięte muszą być również wszystkie zanieczyszczenia.

Oczyszczona powierzchnia jest gruntowana, dzięki czemu zwiększona zostanie przyczepność farby oraz zmniejszy się chłonność powierzchni. Dopiero po później rozpoczynamy malowanie.