Prace zimowe

Szczególnym – sezonowym – rodzajem usług alpinistycznych, które oferujemy są prace zimowe, choć z uwagi na warunki atmosferyczne może zajść konieczność ich wykonania zarówno jesienią, jak i wiosną. Przeprowadzamy odśnieżanie dachów, dzięki czemu zarządcy i właściciele budynków, korzystający z naszej oferty spełniają obowiązek nałożony na nich prawnie. Zgodnie bowiem z polskim prawem właściciele i zarządcy budynków są zobowiązani do usuwania niebezpiecznej pokrywy śnieżnej z powierzchni dachu, a w przypadku zaniechania wypełnienia tego obowiązku mogą na nich zostać nałożone grzywny (co wynika z art. 91a ustawy – Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku).

Kto może skorzystać z oferty naszych prac zimowych?

Świadczymy usługi alpinistyczne dla klientów indywidualnych, firm prywatnych oraz jednostek administracji miejskiej, gminnej, powiatowej. Z oferty odśnieżania dachów oraz strącania sopli i nawisów śnieżnych może skorzystać każdy właściciel i zarządca budynku, który uzna, że pokrywa śnieżna stwarza niebezpieczeństwo dla użytkowników obiektu oraz terenu wokół niego. Nadmiar śniegu może bowiem spowodować zawalenie się dachu, zaś śnieg i lód, zalegający na jego krawędziach, mogą być zagrożeniem i odpaść, powodując uszczerbek zdrowia, a nawet utratę życia przechodnia

Zachęcamy do kontaktu także te osoby, które nie są pewne czy przyszła pora na usunięcie pokrywy śnieżnej. Jeżeli zastanawiasz się, to najpewniej jest to odpowiedni moment na pozbycie się warstwy śniegu z dachu.

W jaki sposób działamy?

Pierwszym krokiem jest przyjęcie zgłoszenia. Po zapoznaniu się ze zleceniem, dokonujemy oględzin i na tej podstawie wiemy jakiego sprzętu użyć. Inaczej bowiem pracuje się na dachach płaskich, a odmienne na stromych. Przy pracy na powierzchniach stromych stosuje się bardziej zaawansowanie środki ochrony indywidualnej, a także konieczne jest posiadanie dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto tę pracę powierzyć firmom specjalistycznym – jak TFA. Dbamy nie tylko o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na wysokości, ale także odpowiednio zabezpieczamy teren wokół.