Konserwacja elewacji

OfertaKonserwacja elewacji

O estetycznym wyglądzie zewnętrznych ścian budynków decyduje odpowiednia pielęgnacja, a co za tym idzie także konserwacja elewacji. Pozwala to na utrzymanie obiektów w nienagannym stanie – zarówno pod kątem wizualnym, jak i technicznym. Już na etapie budowy domu można podjąć czynności, które w przyszłości przyniosą korzyści w postaci długo utrzymującego się estetycznego wyglądu elewacji . Chodzi tu głównie o dobór odpowiednich materiałów (m.in. tynków) oraz preparatów grzybobójczych i pleśnioodpornych.
W ramach systematycznej konserwacji elewacji warto przeprowadzić:

  • mycie ścian zewnętrznych – wiąże się z usuwaniem wszelkich zabrudzeń, które szpecą wygląd elewacji. Podejmujemy się czyszczenia zarówno powierzchni otynkowanych, jak i szklanych, a także z innego rodzaju materiałów. Starannie dobieramy metody do rodzaju powierzchni, aby zagwarantować jak najskuteczniejsze usunięcie brudu bez uszkodzenia nawierzchni.
  • usunięcie glonów i pleśni – w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń ze ścian zewnętrznych podejmujemy się także usunięcia wykwitów biologicznych. Zielone naloty nie znikają pod wpływem delikatnego mycia, często konieczne jest zastosowanie myjek ciśnieniowych, a tam, gdzie nie jest to możliwe bardzo dokładne mycie ręczne z użyciem specjalnych preparatów. Jesteśmy w stanie usunąć zarówno zabrudzenia atmosferyczno-komunikacyjne, jak i korozję biologiczną, a w razie konieczności usuwamy także graffiti oraz inne nietypowe osady.
  • impregnowanie elewacji – po dokładnym oczyszczeniu powierzchni można zastosować odpowiedni środek, tworzący powłokę ochronną przed oddziaływaniem bakterii i grzybów. Ich zastosowanie pozwala uniknąć powstawania grzybów, glonów, pleśni.

W ramach konserwacji elewacji możemy podjąć się także malowania. Po tak kompleksowo przeprowadzonej usłudze, zewnętrzne ściany budynku odzyskują niemal pierwotny wygląd. Warto systematycznie przeprowadzać konserwację, aby uniknąć w przyszłości poważniejszych napraw i gruntownego remontu. Obsługujemy Klientów indywidualnych oraz biznesowych.